S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

15 najslávnejších filmových áut. Ktoré je tvoje najobľúbenejšie?

Všetci poznáme autá, do ktorých sme sa zamilovali kvôli ich použitiu vo filme. Niektoré dotvárali atmosféru deja svojou výstrednosťou, iné sa zasa preslávili až neskôr. Stačilo že majiteľom tohto auta bola vaša obľúbená filmová postava a tiež netreba zabúdať na to, že aj takáto rola z minulosti mala veľký vplyv na jeho dnešnú cenu. Toto je rebríček 15 najpopulárnejších filmových vozidiel všetkých čias:

15. Citroën DS

Lietajúci Citroën DS sa objavil vo filme Fantomas z roku 1964.

14. Ford Anglia

Rovnako lietajúce auto v podobe modelu Ford Anglia sa sa objavilo v kultovej sérii Harry Potter.

13. Mini

Staručké krikľavé Mini preslávil najmä Rowan Atkinson vo svojej životnej úlohe Mr. Bean

12. Aston Martin DB5

Postava Jamesa Bonda už vystriedala nespočetne veľa áut, no fanúšikom sa najviac do sŕdc vryl Aston Martin z roku 1965.

11. Volkswagen Beetle

Mnohí ho poznáme pod menom Herbie, ktorý sa objavil v seriály The Love Bug v roku 1968. Neskôr bolo toto vozidlo aj „hlavným hrdinom“ celovečerného filmu.

10. Chevrolet Camaro

Jedna z hlavných postáv série Transformers – Bumblebee na seba už vzala mnoho podôb. Najvýraznejšou sa však stala podoba vozidla Chevrolet Camaro piatej generácie.

9. Škoda 110 Super Sport

Upír z Feratu je český filmový horor z roku 1981, no milovníkov áut očaril hlavne prototyp vozidla Škoda 110 Super Sport, ktorý je jediným exemplárom na svete.

8. Ford Econoline

Velice zapamätateľný kúsok v podobe psa z filmu Blbý a blbší z roku 1994.

7. Batmobil

Aj v tomto prípade platí, že za celú dobu existencie filmovej postavy Batman, bolo navrhnutých mnoho špeciálnych vozidiel. Najobľúbenejším sa stalo upravené Lamborghini z časti Temný rytier.

6. Pontiac Firebird

Kitta zrejme netreba nikomu zvlášť predstavovať. Pontiac Trans Am prepchatý technikou a doplnený vlastnou inteligenciou sa stal legendou vďaka seriálu Knight Rider.

5. Ford Mustang

Mustang z roku 1969 je kult sám o sebe, no na exkluzivite mu určite pridal aj film John Wick. Krádež tohto auta je jedným z kľúčových momentov prvej časti filmu.

4. Dodge Charger

Obľúbená americká klasika 70. rokov Dominica Toretta, ktorého v sérii Rýchlo a zbesilo stvárňuje Vin Diesel.

3. DeLorean DMC-12

Toto vozidlo je dnes známe skôr pod názvom DeLorean, pretože je to jediný model ktorý automobilka vyrobila, pred tým než skrachovala. K jeho sláve z veľkej časti prispel film Návrat do budúcnosti z roku 1985.

2. Nissan Skyline R34

Upravený Nissan Skyline desiatej generácie – bývalého policajta Briana O’Connera má určite obrovskú zásluhu na dnešnej popularite tohto modelu. Aj keď sa vo filme Rýchlo a zbesilo 2 objavil len v prvom dejstve, v srdciach fanúšikov zanechal nezmazateľnú stopu.

1. Ford Mustang Eleanor

Ford Mustang 1971 s úpravou Shelby GT500 (Shelby Mustang GT500) sa stal ikonou. Hlavný cieľ zlodejov áut vo filme 60 sekúnd je dodnes označovaný za jedno z najkrajších áut na svete.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: