S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

6 lacných kabrioletov, vďaka ktorým si leto užiješ naplno

Neexistuje hádam väčší pôžitok z jazdy, ako cítiť vietor vo vlasoch (prípadne na plešine) v prvých letných dňoch. Kto čo i len raz okúsil atmosféru kabrioletu, len ťažko môže myslieť na negatíva, ktoré táto karoséria ponúka. Ešte nedávno ich cenovka nebola stráviteľná pre každého, dnes je však všetko inak a zaujímavý roadster si možno kúpiť už za pár tisíc eur. Dnes si povieme niečo o šiestich lacných modeloch rôznych výrobcov, ktoré sú u nás na Slovensku najviac dostupné.

Peugeot 206ccPeugeot 206 CC bol vyrábaný od roku 2000 do roku 2007. Na výber bolo niekoľkých naftových, ale aj benzínových agregátov, vrátane dvojlitra z verzie GTI. Pri kúpe je dôležité overiť si správnu funkčnosť mechanizmu sťahovania strechy, pretože niektoré kusy trpeli zasekávaním sa v strede procesu. Hoci vo väčšine prípadov išlo o banálny problém s jednoduchým riešením, objavovali sa aj poruchy, ktoré si vyžadovali veľký servisný zásah, prípadne výmenu celého mechanizmu. Pokiaľ uvažujete o vozidle pre celú rodinu, na 206cc rýchlo zabudnite. Na zadné sedadlá sa zmestí maximálne batožina.

Mazda MX5Mazda ponúka množstvo verzií modelov a generácií MX5. Tá prvá sa začal vyrábať už v roku 1989 a odvtedy jej popularita stále stúpa. Hoci je z kategórie kde vás neohúri výkon, no zato dokonalé jazdné jej dodávajú pravého športového ducha. Mazda MX5 bola roky považovaná za najlepšie ovládateľné vozidlo na svete. Ľahký dvojsedadlový roadster s motorom vpredu a pohonom zadných kolies sa isto dokáže postarať o množstvo zážitkov na cestách.

Mercedes SLKPrvá generácia modelu SLK s interným označením R170 sa vyrábala od roku 1996 do roku 2004. Vo svojej dobe patril k luxusným roadsterom, ktorý si mohli dovoliť najmä ľudia z vyšších vrstiev, rovnako ako je tomu dnes v prípade jeho nástupcov. Skratka SLK znamená v preklade športový, ľahký, krátky čo dokonale vystihuje jeho charakter a jazdné vlastnosti. Čo sa týka ponúkaných motorizácií, tie sa začínajú na príjemných 100 kilowattoch pri základnom dvojlitri a končia až na 350 kW vo verzii AMG.

Volkswagen GolfHoci Volkswagen Golf patrí k najčastejšie videným vozidlám na našich cestách, kabriolety také bežné nie sú a to najmä tie skoršie generácie. Ak vaše srdce zatúžilo práve po kabriolete od tohto výrobcu, najreálnejšou cestou je golf tretej (1993−1998) alebo štvrtej (1998−2002) generácie. Opäť nemožno hovoriť o športovom vyžití sa, Golf bol projektovaný skôr na užívanie si pohodovej jazdy, preto sa výkony jednotlivých motorov pohybujú v rozmedzí 75 až 110 konských síl.

Renault Megane IIRenault Megane druhej generácie nadviazal na svoj pôvodný úspešný model a rovnako ponúka tento druh karosérie. Nepatrí však k príliš obľúbeným najmä kvôli vysokej miere porúch ako motorov, tak komponentov mechanizmu skladania strechy. Preto je pri kúpe dôležité preveriť si bezchybnú funkciu jednotlivých častí. Ani výzorom Megane nijako výrazne nezaujal, no zato ponúka plnohodnotný odvoz pre štyroch ľudí s priemerným dostatkom miesta.

Opel Tigra TwinTopTigra druhej generácie vizuálne odvodená od modelu Astra H sa vyrábala v rokoch 2004 až 2009. Poháňal ju 1,4 litrový benzínový motor s výkonom 90 konských síl, 1,8 litrový tiež benzínový motor s výkonom 125 koní a dokonca zriedka možno nájsť kusy s 1,3 litrovým dieslom. Dvojmiestny roadster s pohonom predných kolies ponúka pohodlný odvoz za málo peňazí. V závislosti od stavu daného vozidla, úrovne výbavy a funkčnosti mechanizmu strechy možno Tigru Twin Top kúpiť už od 3000€.

Zaujala vás možnosť užiť si leto prostredníctvom kabrioletu o niečo viac? Internet ponúka veľké množstvo ďalších zaujímavých, no možno menej známych vozidiel s touto karosériou. Ako ste sa mohli dočítať pri niektorých dnes spomenutých vozidlách, tým najpodstatnejším krokom pri kúpe jazdeného kabrioletu je kontrola bezproblémovej funkčnosti mechanizmu sťahovania strechy a pri látkových strechách samozrejme ich tesnosť.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: