S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

6 spôsobov, ktorými Vás môže oklamať nepoctivý automechanik (+VIDEO)

Dôveruj ale preveruj. Týmto pravidlom by sme sa mali riadiť ako v živote, tak aj pri vyhľadávaní osôb, ktorým plánujeme zveriť do rúk náš majetok. Či už sa jedná o domáceho remeselníka alebo o veľkú spoločnosť, vždy môžeme natrafiť na jednotlivca, ktorému je slovo poctivosť cudzie. Dnes si ukážeme zopár prípadov, ktoré patria k najčastejším spôsobom klamania klientov automechanikmi. Zaručene tým nemáme v pláne nikoho dehonestovať. Jedná sa len o názornú ukážku toho, ako dokonca aj v takto bežnej sfére dokážu byť ľudia vynaliezaví či nečestní.

Používanie vozidla na súkromné účely

Táto činnosť patrí k tým najčastejšie odhaleným. Hoci sa nejedná o žiaden podvod, vy ako osoba ste za vozidlo zodpovedný nech ho šoféruje ktokoľvek. Pokiaľ by vám prišla domov pokuta za rýchlosť, prípadne by došlo k nejakej škodovej udalosti s následným útekom z miesta činu, návšteva polície u vás doma, či vymáhanie financií by príjemné nebolo. Nedávno sme na našom Facebooku zverejnili video, v ktorom sa automechanik v spoločnosti svojich kamarátov vyvážal na aute svojho zákazníka a nabúral. Počiatočná kontrola pred STK sa nakoniec vyšplhala na viac ako 7000€.

Nesprávna diagnostika

Aj v tomto prípade sa žiaľ jedná o veľmi častú činnosť. Zámerne zle vykonaná diagnostika problémov vozidla, zvlášť pred majiteľom ktorý tomu všetkému až tak príliš nerozumie, je stále veľmi populárnym nástrojom pre zvýšenie zárobkov. Nemusí sa ale jednať len o zarátanie ceny práce za výmenu dielov, ktoré ju vôbec nepotrebujú. Na faktúre sa vám bezpochyby priráta aj celkový čas, ktorý vaše vozidlo v servise strávilo – samozrejme zbytočne.

Poškodenie dielov

Málo pravdepodobná situácia, ale tiež niekoľko krát zaznamenaná. Požadovaná oprava, kvôli ktorej ste do servisu smerovali bola vykonaná a bola vykonaná správne. V krátkom čase ale svoju funkciu vypovedal iný komponent, ktorý je opätovne potrebné vymeniť. Možno len blbá náhoda, ale možno práca šikovného majstra, ktorý sa rozhodol vytiahnuť z vás ďalšie peniaze za opravu. Áno, aj takéto prípady sú nie len u nás smutnou realitou.

Krádež originálnych dielov

Tento prípad krádeže je tak trošku iný. Neznamená to, že pôjdete domov zo servisu a pod kapotou vám bude niečo chýbať – to by bolo príliš nápadné. Reálnejšie je skôr to, že tá čierna ovca medzi poctivými mechanikmi demontuje originálny diel z vášho vozidla a nahradí ho druhým, lacnejším alebo teda neoriginálnym náhradným dielom. Šanca takýto spôsob podvodu odhaliť je pre bežného motoristu minimálna.Falošná faktúra

Faktúra ako taká môže byť originálna, podvodom je brané to, čo je v nej uvedené. Zväčša sa jedná o prípady, kedy boli na opravu vozidla použité lacné náhradné diely, no keď príde na platenie, požadujú od vás sumu rovnajúcu sa drahým / originálnym dielom. Ako by ste mohli vôbec pochybovať, keď sú vám použité diely aj prezentované ako tie drahé.

Zverenie vozidla tretej osobe

Niektoré pobočky servisov ponúkajú tiež službu v podobe poskytnutia náhradného vozidla, kým sa na to vašom pracuje. A teraz si predstave situáciu, že v tomto vozidle sedíte a z ničoho nič za vami príde jeho majiteľ, ktorý ho nechal v rovnakom servise. Musí to byť skutočne zaujímavé stretnutie a ešte zaujímavejšia konfrontácia, no aj takéto situácie skutočne nastávajú.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: