S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

8 filmov, ktoré by mal vidieť každý milovník áut. Ktorý je tvoj najobľúbenejší?

TaxiDej odohrávajúci sa vo Francúzsku opisuje život miestneho taxikára Daniela. Jeho záľuba v rýchlej jazde a znalosť každej skratky ho privedie až do radov polície, kde pomáha svojmu kamarátovi sledovať a následne zatknúť nebezpečný gang. Milovníci áut si tento kultový film z roku 1998 obľúbili najmä vďaka upravenému Peugeotu 406. Rovnako úspešné ako tento pilotný diel, sa stali aj ďalšie pokračovania série Taxi.

60 sekúndRandall býval vo svojej dobe jedným z najlepších zlodejov áut. Hoci už nejaký čas seká dobrotu, konflikt s gangom ho prinúti vrátiť sa k remeslu. V priebehu troch dní má za úlohu ukradnúť 50 luxusných áut, v opačnom prípade príde jeho brat o život. Na pomoc si teda pozýva svoju starú partiu, s ktorou sa spoločne pokúsia dokončiť túto nesplniteľnú úlohu.

Need For SpeedAutomechanik a milovník príležitostných pouličných závodov Tobey sa pomaly ale isto ocitá na finančnom dne. Práve jeden z nelegálnych závodov ho pripraví o najlepšieho kamaráta vinou zbohatlíckeho soka Dina, ktorý však svoju vinu rázne odmieta a zároveň popiera svoju účasť na mieste nehody. Tobey sa aj napriek hrozbe väzenia vydáva na dlhú cestu za pravdou, ktorá očistí jeho meno a Dinovi zabezpečí právoplatný trest.

TransformersHoci táto sci-fi séria nie je zrovna každého šálkou kávy, mnoho fanúšikov si k nej našlo cestu práve vďaka autám. Príbeh opisuje dlhotrvajúcu vojnu dvoch vyspelých mimozemských civilizácii, ktoré sa nám vyhýbali – až doteraz. Záporná strana nazvaná Decepticoni si na našej Zemi našla vhodný zdroj energie a v zničení našej planéty sa im pokúšajú zabrániť s ľudstvom spriatelený Autoboti.

RivaliZávody F1 sú udalosťou, kde každé menšie zaváhanie môže zabíjať. Úspešný životopisný film nám približuje dvoch dlhoročných rivalov nie len za volantom, ale aj v živote. James Hunt a Niki Lauda obetujú pre svoje víťazstvo čokoľvek a práve vzájomná rivalita ich ženie vpred. Titul majstra sveta predsa môže získať iba jeden.

Rýchlo a zbesiloKto nevidel ani jednu časť série rýchlo a zbesilo, nemôže o sebe tvrdiť, že miluje autá. Do sŕdc fanúšikov sa vryli najmä prvé tri diely, ktoré síce zahŕňali prvky akčných filmov, no v prvom rade boli o autách a tuningu. Nelegálne preteky v nočných uliciach, krásne ženy a dokonalá atmosféra – tak si správny autičkár predstavuje dokonalý večer.

Návrat do budúcnostiKlasika z roku 1985 s názvom Návrat do budúcnosti je hodnotená ako najlepší a najoriginálnejší sci-fi film svojej doby. O popularitu medzi autičkármi sa zaslúžil najmä strojom času, ktorým bolo upravené vozidlo DeLorean DMC-12. Mnohí tvrdia, že práve tento film preslávil vozidlo automobilky, ktorá žiaľ skrachovala.

Le Mans ’66Film označovaný za majstrovské dielo a to oprávnene. Príbeh ktorý opisuje konkurenčný boj automobiliek Ford a Ferrari v šesťdesiatych rokoch. Pre Ford sa stal veľkým prínosom bývalý závodník a konštruktér Carroll Shelby, ktorý dostal za úlohu postaviť najrýchlejšie auto. Auto, ktoré by na 24 hodinovom závode Le Mans dokázalo zosadiť z trónu Ferrari. Za pomoci svojho kamaráta, testovacieho pilota Kena Milesa vytvorili legendárny model Ford GT40 a boj sa mohol začať.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: