S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Aká pokuta vám môže hroziť za “driftovanie” na zasneženom parkovisku?

Množstvo, najmä mladých šoférov si po napadnutí prvého snehu tento druh zábavy neodpustí. Všetci sme to minimálne raz v živote absolvovali tiež, preto nemáme právo nikoho súdiť. Väčšina ľudí si ale neuvedomuje, že okrem pokrčenia plechov riskuje aj finančný postih v podobe blokovej pokuty. Za čo konkrétne a v akej výške môže byť políciou udelená? V prvom rade si treba uvedomiť, že aj tá plocha parkoviska je súčasťou cestnej komunikácie a tým pádom na nej platia tie isté pravidlá, ako na bežnej ceste. To znamená, že aj na parkovisku pred obchodným centrom môžete byť finančne postihnutý za nedanie prednosti v jazde, jazdu v protismere či za nedanie znamenia o zmene smeru jazdy.

Škola šmyku?

Pri riešení podobnej situácie sa veľká časť šoférov obhajuje tým, že skúša svoje reakcie na prípadný šmyk v premávke. Na jednej strane je to samozrejme pravda, kde inde si vyskúšať tento nepríjemný pocit zo straty kontroly nad vozidlom. Navyše stále sedíte vo svojom majetku a to posledné čo chcete je poškodiť ho, prípadne svojou jazdou poškodiť majetok niekoho iného. Takáto obhajoba ale nie vždy musí prejsť a už len na zhovievavosti daného policajt záleží, ako bude situáciu riešiť.

Dohovor alebo pokuta

Väčšina policajtov má pre takýto spôsob zábavy pochopenie, no z logického hľadiska môžu pristúpiť k vykázaniu z parkoviska s drobným napomenutím. V horšom prípade môžete natrafiť na ráznych a nekompromisných príslušníkov p. zboru a za spomínané prehrešky v podobe nesprávneho spôsobu jazdy, odbočovania a tak ďalej, si pripravte minimálne 50€ na zaplatenie pokuty. To môže byť však len začiatočná výška sumy, nakoľko k daným priestupkom môže byť prirátané aj ohrozovanie prítomných osôb alebo majetku. Pokuta sa môže tiež znásobiť a to v prípade, pokiaľ takýmto konaním spôsobíte dopravnú nehodu alebo ujmu na zdraví.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: