S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Aké autá majú Bezos, Gates či Zuckerberg? Na tomto sa vozí 7 najbohatších ľudí planéty

Zamýšľal si sa niekedy nad tým, čo všetko by si si kúpil, keby si mal takpovediac neobmedzený rozpočet? Verím, že každému z nás takáto predstava občas dokáže spríjemniť náladu a neskôr tiež navodiť pocit depresie z neúspechu. Každopádne… existujú ľudia, pre ktorých je bežnou súčasťou života vysoký príjem a preto si svoje sny dokážu splniť oveľa jednoduchšie. Po zabezpečení luxusného bývania prichádza na rad auto. Ale aké auto by si si kúpil keby si jedným z najbohatších ľudí na svete?

7. Mark ZuckerbergZnámy zakladateľ sociálnej siete Facebook sa za svoj majetok vo výške takmer 55 miliárd dolárov určite hanbiť nemusí, no aj napriek tomu sa snaží byť „bežným“ človekom. To dáva najavo nie len oblečením, ale tiež výberom áut. Pri svojej práci využíva Acura TSX (u nás známejšie ako Honda Accord), Volkswagen Golf v prevedení GTI či Hondu Fit prvej generácie. Občas je však potrebné vypustiť paru z toľkého pracovného nasadenia a zrejme kvôli tomu si Mark zaobstaral aj športovú dizajnovku Pagani Huayra s výkonom 730 koní.

6. Amancio OrtegaTento pán v roku 1985 založil v Španielsku malú odevnú spoločnosť a tej dnes patrí viac ako 6600 predajní s textilom na celom svete. Jeho majetok vo výške 55 miliárd dolárov mu zabezpečili značky ako Zara, Pull & Bear, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti či Oysho. K cestovaniu okrem privátneho lietadla a niekoľkých luxusných jácht aktuálne využíva Audi A8 vo verzii long. Amancio však má šoféra a je pasažierom zadného sedadla.

5. Larry EllisonAmerický investor, filantrop a obchodný magnát Larry Ellison aktuálne disponuje majetkom prevyšujúcim 85 miliárd dolárov. V roku 2019 sa dokonca stal novým členom správnej rady spoločnosti Tesla. Jeho zbierka je na rozdiel od kolegov už o niečo športovejšia a vo svojej garáži ukrýva napríklad Audi R8, McLaren F1, Lexus LFA, či Lexus LS 600h L. Taktiež je známy tým, že občas nejaké to auto v hodnote vyššej ako 100 000 dolárov daruje niektorému zo svojich kamarátov.

4. Warren BuffettVeštec z Omahy – ako Warrena prezývajú je americký miliardár, investor, obchodník a filantrop. Dnes má tento úspešný pán úctyhodných 90 rokov a aj napriek obrovskému bohatstvu je známy neokázalým a striedmym životným štýlom. V roku 2008 bol časopisom Forbes označený za najbohatšieho človeka na svete, no aj tak býva v pôvodnom lacnom dome so svojou ženou, väčšinu svojho majetku určil pre nadáciu Billa Gatesa a k svojej preprave využíva Cadillac XTS z roku 2014.

3. Bernard ArnaultHlavným zdrojom príjmov Bernarda Arnaulta je výnos spoločnosti pod skratkou LVMH. Ak vám táto skratka nič nehovorí, ide o zlúčenie firiem Louis Vuitton, Moët & Chandon a Hennessy. Ako každý správny miliardár vlastí množstvo nehnuteľností, privátnych lietadiel a ostrovov. Čo sa týka áut, tými sa na verejnosti príliš neprezentuje. K svojej preprave využíva BMW radu 7 – respektíve jeho zadné sedadlo, keďže má osobného šoféra.

2. Bill Gates65 ročný americký zakladateľ spoločnosti Microsoft, softwarový architekt, illuminát, vládca sveta ktorý vytvoril vírus aby následne zarobil na vakcínach a kto vie čo všetko ešte… Každopádne miliardár Bill Gates je azda najznámejším boháčom na svete. Svoje peniaze dlhodobo používa na charitatívne účely, no nezabúda ani na seba a svoje záujmy. Súčasťou jeho vozového parku sú kúsky ako Porsche 911 z roku 1979, Porsche 959, Porsche 930 Turbo, najnovšie aj Porsche Taycan, ale tiež bežný Ford Focus z roku 2008.

1. Jeff BezosAmerický podnikateľ, investor a filantrop, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Amazon.com a Blue Origin sa stal najbohatším človekom planéty v roku 2017 s majetkom odhadovaným na viac ako 200 miliárd dolárov. Ani takáto výška majetku neprinútila workoholika Jeffa k povyšovaniu sa a pre svoj transport bežne využíva Hondu Accord z roku 2013. Taktiež je ale vlastníkom množstva nehnuteľností, súkromného lietadla a v jeho garáži môžeme nájsť poklady ako Lamborghini Veneno, Koenigsegg CCXR Trevita, W Motors Lykan Hypersport, Bugatti Veyron Mansory a Ferrari Pininfarina Sergio.

Je prekvapivé, koľko mimoriadne bohatých ľudí používa lacné autá, zatiaľ čo mentalita u nás káže kúpiť čo najdrahšie, aj keď na leasing. Všetko je to o našich prioritách a ako sa hovorí, kto nemá čím zaujať – musí si pozornosť kúpiť. Ako by ste sa zachovali vy? Užívali by ste si na cestách luxus, alebo by vám tiež vyhovovalo splynúť s davom?

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: