S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

EVO alebo IMPREZA? Tento chlapík vyriešil svoju dilemu jednoducho! (VIDEO)

Všetci poznáme také tie neustále dohady: Audi alebo BMW, Supra alebo Skyline, Impreza alebo Evo. Každý ozajstný milovník áut by si aj tak bez diskusie vybral obe a tým by bola celá „vojna“ ukončená. Podobnú dilemu riešil aj Jonah, ktorý ale celý boj posunul na výrazne vyššiu úroveň. Keď sa nevedel rozhodnúť či bude jedným z jeho áut legendárne Subaru Impreza alebo nemenej ikonické Mitsubishi Lancer EVO, skončilo to kompromisom. Kompromisom s názvom Subevo, hoci ho kľudne môžeme nazývať aj Mitsubishi Impreza.

Zámer projektu

Okrem toho že je Johan náramným milovníkom a úpravcom množstva áut, podľa jeho vlastných slov bolo hlavným zámerom projektu zavrieť ústa všetkým náruživým odporcom jedného z týchto modelov. „Fanúšikovia WRX a fanúšikovia EVO partia k dlhoročným rivalom. Vytvárajú nezmyselné konflikty a pritom sa práve táto skupina ľudí má o čom navzájom porozprávať. Mojim cieľom bolo ich doslova vypnúť“

Projekt SUBEVO

Na to, ako vyladene tento projekt vyzerá by si mnoho ľudí pomyslelo, že úpravy karosérie museli byť vo veľmi veľkom rozsahu. Opak je však pravdou. 90% vozidla tvorí klasická druhá generácia WRX a predná časť (blatníky, kapota, nárazník, svetlá) bola použitá z konkurenčného modelu. Žiadalo sa aj zopár klampiarskych zásahov pri úprave blatníkov a prednej časti kvôli masívnym svetlám, práca ale tvorcovi skutočne šla od ruky. Subevo stále nemá prednú masku a od úplnej dokonalosti ho delí len zopár detailov. Ako tento stále nedokončený projekt hodnotíte vy? My musíme zhodnotiť, že vyzerá naozaj dobre a nespojiteľné sa stalo vcelku slušne spojiteľným. Nemožno ani len pochybovať o tom, že chalan čoskoro prekvapí ďalšou nečakanou kombináciou. V minulosti svetu ukázal Nissan 370Z s karosériou Infiniti G37.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: