S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Gafa Car Fest Tuning zraz Slovensko


Premiérový GAFA CarFest bol na výbornú! Stovky áut, tisíce ľudí aj slušná suma na charitu

Pokiaľ aj ty patríš k aktívnym sledovateľom diania v oblasti automobilových stretnutí na Slovensku a v okolitých krajinách, nepochybne si zaznamenal nový prírastok z Oravy na našej scéne. Druhá júnová nedeľa patrila premiérovému podujatiu pod názvom GAFA CarFest, ktorého hlavným iniciátorom a aj organizátorom bol jeden z najväčších predajcov náhradných dielov u nás. Aký zámer tento zraz mal, čo všetko bolo možné zažiť a aké sú plány do budúcna?

GAFA CarFest 2022

Ako už býva zvykom, pôvodnou myšlienkou bolo spojiť milovníkov krásnych áut, dobrého jedla a ešte lepšej nálady aj v tomto regióne Slovenska. Spočiatku odvážny plán, presvedčiť majiteľov výstavných vozidiel aby zavítali až do týchto končín, sa nakoniec ukázal ako úspešný. Navyše ohromná posila sa na miesto podujatia dostavila od našich severných susedov a dala tak nám aj návštevníkom možnosť vychutnať si nefalšovanú atmosféru Poľských zrazov. Skutočne bolo čo obdivovať. Od veteránov, cez luxusné autá, tuningové autá až po offroady.

 

Podujatie v číslach

Pri pohľade na čísla, absolútne nemožno hovoriť o neúspechu. Viac ako 150 vopred registrovaných výstavných vozidiel zaplnilo všetky vyhradené miesta priemyselného areálu približne do hodiny. Za celý deň prešlo vstupom viac ako 4000 ľudí, čím sa naskytla možnosť spojiť príjemné s užitočným a dobrovoľne pomôcť tým, ktorí to skutočne potrebujú. Prostredníctvom dobrovoľného vstupného sa vyzbieralo 1130,70€. Neskôr bola celá suma odovzdaná nadácii Námestovský anjel.

Bohatý program

Čo by to bolo za celodenný zraz bez súťaží či už pre vystavovateľov alebo samotných návštevníkov. Originálnu trofej ste si mohli odniesť za množstvo disciplín v kategórii audio, najhlučnejší výfuk, top kolesá, najlepší interiér, najnižšie auto alebo najsilnejšie ruky. O zábavu sa celý deň staral DJ Buggy a bohatá tombola v hodnote niekoľkých tisíc eur potešila množstvo ľudí.

Plány do budúcna

Po prvom, teda skúšobnom ročníku je viac ako jasné, že aj v týchto končinách je o kvalitné podujatie zamerané na automobily veľký záujem. Preto sa už čoskoro začne plánovať ďalší ročník, ktorý by mal byť podľa očakávaní ešte väčším bláznovstvom, s bohatším programom aj rozšírenou show. Skrátka taký, aby si každý fanúšik prišiel na svoje! My sa chceme za prvý ročník najmä poďakovať organizátorom Gafa Auto a Team NeedForDrive.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: