Ján Boldiš Slovakiaring

Ján Boldiš Slovakiaring závod rally

Neúspešný koniec, úspešný začiatok!

Tohtoročná sezóna pretekov automobilov do vrchu PAV, bola opäť tak ako aj minulý rok odštartovaná na Slovakia Ringu. Na zozname prihlásených nechýbal ani mladý 16-ročný pretekár Ján Boldiš so svojim Golfom IV. generácie. Jeho minuloročný pretek na Jankovom Vŕšku bol žiaľ konečným pretekom sezóny. Šťastie mu neprialo a v jednej zo zákrut vyletel. Nehoda spôsobila niekoľko závažnejších poškodení na aute, avšak spoločne s otcom dávali  auto dokopy, aby bolo možné úspešne odštartovať sezónu 2023.

V pretekaní som mal som dlhšiu prestávku, konkrétne od Jankovho vŕšku, na ktorom mi šťastie neprialo, keďže som v zákrute trafil betónový pamätník. Tento pretek tak znamenal koniec sezóny 2022, keďže na opravu auta bol potrebný ako čas, tak aj finančné prostriedky. S otcom sme však počas prestávky dávali auto dohromady, aby bolo možné v nasledujúcej sezóne 2023 bez problémov odštartovať. Som veľmi rád, že po mojej prvej nehode vo mne nezostala “brzda”, ktorá by mi bránila v ďalších pretekoch opäť zrýchľovať. Tesne pred Slovakia Ringom sme auto doskladali a otestovali, aby bolo isté, že je všetko v poriadku a auto je pripravené opäť jazdiť ”, hovorí Janko.

S takto opraveným a otestovaným autom bola teda bez váhania zaslaná prihláška na prvý pretek tejto sezóny, PAV Hill Climb Race SLOVAKIA RING 2023.

Už v doobedňajších dvoch tréningových a dvoch ostrých jazdách, bolo vidieť, že sa Janko dostáva do svojho závodného tempa. O čom svedčil aj výsledok v doobedňajších jazdách, a to konkrétne 4. miesto v triede.  V jednotlivých jazdách však bolo cítiť Jankove rezervy.  V poobedňajších jazdách, jednej tréningovej a troch ostrých, mladý pretekár uzavrel trojicu najrýchlejších jazdcov vo svojej triede.

Bol to zaujímavý pretek. Úprimne som nečakal, že po mojej dlhšej prestávke si v poobedňajších ostrých jazdách, vybojujem 3.miesto v triede, a teda donesiem domov pohár . Chcem sa veľmi pekne poďakovať najmä môjmu otcovi a rodine, bez ktorých by som tu neštartoval. Rovnako sa chcem poďakovať všetkým, ktorí ste ma akokoľvek podporili a fandili mi. Vidíme sa na najbližšom kopcovom preteku. “ hovorí Janko s nadšením.

Autor: Martin Bergel

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: