S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Keď sériový výkon jednoducho nestačí! Lamborghini Gallardo s motorom 2JZ (VIDEO)

Z extrému do extrému

Pri kúpe luxusného, super-športového auta by zrejme len málokto uvažoval nad úpravou, nie to ešte radikálnou výmenou už tak perfektného motora. Stále však existujú ľudia, ktorí svoje záľuby posúvajú až do extrému a nad ich výmyslami sa človeku rozum pozastavuje. Do rovnakej kategórie by sme asi, nie asi ale na 300%, mohli bez problémov zaradiť majiteľa auta, ktoré je snom mnohých z nás. Motor zo svojho Lamborghini Gallardo proste vybral a nahradil ho za rokmi overenou klasikou 2JZ-GTE.

Prečo motor 2JZ?
Pojem 2JZ je už vo svete motorizmu všeobecne známy a zarytým autičkárom ho vysvetľovať netreba. Ak do takejto skupiny zatiaľ nepatríte, určite by ste mali vedieť, že tento radový šesťvalec patrí k tým najodolnejším motorom používaným pre extrémne navýšenie výkonu prestavovaných vozidiel. Vďaka bloku, ktorý je vyrábaný z liatiny, nemá najmenší problém prežiť prácu viac ako 1000 + konských síl. Trojlitrový motor dopovaný vzduchom vďaka dvom turbodúchadlám teda kraľuje všetkým ostatným už od roku 1993. Jeho odolnosť overila najmä legendárna Toyota Supra štvrtej generácie, ktorej výkon bol nastavený na 320 konských síl a krútiaci moment 427 Nm… Nie však na dlho!
Gallardo 2JZ
Veľmi podobne o výbere motora museli asi premýšľať aj chlapi z firmy Street Aero Kalifornia, ktorí už majú nejaký ten projekt za sebou. Na výstave SEMA show v Las Vegas vzbudili očakávaný rozruch a niet sa čomu čudovať. Celá prerábka nestojí len na výmene agregátu za agregát. Takmer každá časť karosérie, podvozku, ale aj interiéru musela byť upravená alebo na mieru vyrobená. A stálo to za tú námahu? No podľa pozitívnych reakcií a vysokého záujmu účastníkov výstavy určite áno!

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: