S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Legendárna Honda v modernom kabáte. Novú Integru predstavia v roku 2022

Legendárny a obľúbený model Honda Integra sa vracia! Takéto informácie sa v posledných dňoch šíria internetom aj napriek tomu, že sa začalo ozývať množstvo jedincov s názorom, ktorý oznámenie modernizovaného modelu označuje za výmysel či prácu šikovného grafika. Čoraz viac ale silnejú hlasy druhej strany a my spolu s nimi dúfame, že automobilka svojich verných fanúšikov nemá v pláne sklamať… či?

História modelu

Pripomeňme si, že prvá generácia modelu pod názvom Integra sa začala vyrábať ešte v roku 1985, kde inde než v Japonsku. Jeho predchodcom bola Honda Quint, ktorá na tú dobu predstavovala luxusný a zároveň športovo orientovaný automobil – ale teraz späť k Integre. Jej prvá generácia dostala názov odvodený od predchodcu, teda Honda Quint Integra a na trhu bola predávaná ako trojdverová, štvordverová aj päťdverová verzia. Druhá generácia vyrábaná od roku 1990 ako jedna z prvých disponovala 1,6-litrovým atmosférickým štvrovalcom VTEC s výkonom 160 konských síl. Tretia generácia sa stala v dnešnej dobe asi najvyhľadávanejšou vďaka jej netradičným svetlometom a ako to už zvyčajne býva, dopomohlo jej k tomu aj účinkovanie v sérii Rýchlo a zbesilo. Jej uvedenie na trh sa datuje do roku 1993 a o necelé 2 roky výrobca uviedol na domáci trh aj verziu s označením Type-R. Štvrtá a teda posledná generácia bola vyrábaná v rokoch 2001 až 2006 a ako skutočný športovec vychádzala už z továrne. Disponovala totiž športovými sedadlami Recaro, brzdami Brembo, samosvorným diferenciálom, tvrdším pružením či prevodovkou so skrátenými pomermi.

Honda Integra 2022

Oficiálne predstavenie je očakávané v roku 2022 a následné spustenie sériovej výroby a predaja v roku 2023. Môžeme však očakávať podobné sklamanie aké bolo pri nedávno predstavenej, modernej a toľko ospevovanej Toyote Supra? Nič také sa zrejme nechystá a modernizovaná Integra by si mala zachovať charakter a črty plnokrvného japonského stroja!

Je zrejmé, že množstvo dielov použitých na výrobu bude zdieľaných z modelu Civic. To zaručene možno považovať za pozitívny krok vzhľadom na neskoršiu dostupnosť a cenu náhradných dielov. Očakávať však môžeme agregát s vyšším výkonom v základnej verzii či viac preferovanú manuálnu prevodovku. Hoci fotografie kolujúce internetom ukazujú veľmi málo, s istotou vieme povedať, že trojdverová karoséria si zachová agresívne krivky poňaté do moderného dizajnu dnešnej doby. O modernizácii sa ale hovorí aj v oblasti pohonu a nám zarytým autičkárom len zostáva dúfať, že legenda podobného kalibru nebude dostupná len s hybridným alebo čisto elektrickým pohonom.

Nemaľujme čerta na stenu a radšej si počkajme, čím nás japonský výrobca prekvapí. Motorizácia, pohon, karosárske verzie, ale aj úroveň výbavy je zatiaľ len jedným veľkým otáznikom a pevne veríme, že postupne zverejňované informácie nás ako milovníkov áut budú len tešiť. Isté je, že tak veľká fanúšikovská základňa akú Integra bez pochýb má, bude zohľadňovaná aj v ďalších postupoch, plánoch aj výrobných procesoch automobilky. Tak ako pri každej veľkej či malej spoločnosti, jej ďalší úspech stojí a padá na dostatočnom uspokojení svojich zákazníkov a my pevne veríme, že práve nová Honda / Acura Integra sa stane ďalšou legendou na cestách.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: