S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Double Red múzeum Brezno Ferrari

Nové múzeum áut v Brezne! Double Red potešil všetkých milovníkov unikátnych modelov!

Múzeum áut Brezno
Čo je pre nadšeného milovníka motorizmu výnimočnejším zážitkom, ako pokochať sa legendárnymi modelmi, ktoré na našich cestách vidno iba zriedka, prípadne už vôbec? Môžeme hovoriť o veľkom šťastí, nakoľko takáto možnosť sa nám naskytla práve na Slovensku. V Brezne vzniklo miesto, ktoré toho však ponúka oveľa viac.

Double Red múzeum áut

Hovorí sa o ňom, ako o stredoeurópskom unikáte. A bodaj by nie, keď ponúka možnosť z blízka sa pokochať tým najzaujímavejším, čo svetové automobilky vypustili z tovární. Ide o zaujímavý spôsob zaplnenia starých priestorov, pre ktoré nebolo nájdené iné patričné využitie. Takéto zachovanie možno pre daný projekt považovať za veľké plus. Otvorená plocha, prekypujúca surovým betónom vytvára pre návštevníkov skutočne fascinujúcu atmosféru.

Postupným šliapaním do schodov možno zistiť, že každé poschodie odzrkadľuje určité obdobie výroby. To znamená, že na prvom poschodí možno nájsť zachovalé modely zo 60. rokov minulého storočia a najvyššie poschodie ponúka ukážku poctivej práce dizajnérov a konštruktérov z prelomu tisícročí. V každej zo siení teda možno pozorovať rozdiely v tom, čo bolo v danej dobe moderné a akým smerom sa výroba uberala.

Double Red múzeum Brezno Corvette

Múzeum Brezno

Ako správni žrúti všetkého so štyrmi kolesami a spaľovacím motorom, sme toto miesto navštívili takmer ihneď po otvorení. A neľutujeme. Na svoje si tu zaručene príde každý fanúšik krásnych áut a rozhodne sa nestratia ani ľudia, ktorým svet motorizmu veľa nehovorí. Pri každom modely sa dočítate základné údaje, no aj množstvo dodatočných informácií o počiatkoch výroby, produkcii a histórii.

Double Red múzeum Brezno Volkswagen

Doplnkové služby múzea

Po prehliadke, zanechávajúcej bezpochyby pozitívny dojem, môžete využiť množstvo doplnkových služieb naprieč celou rozľahlou budovou. Správnym základom je exkluzívna reštaurácia ponúkajúca množstvo fantastických jedál, moderný skybar, obchod domácej značky Double Red a nemožno nespomenúť ani výstavu Scrap Art, ktorej prvky možno obdivovať na každom kroku. V prípade potreby je k dispozícii aj ubytovanie. 

Tak čo, spravili sme vám plány na najbližší víkend? Z našej strany sa jedná o jedno z tých najvýnimočnejších miest, ktoré by mal každý správny milovník áut určite navštíviť. Veď s úžasom sa tu kochala vystavenými kúskami dokonca aj rodina Geissenovcov.

Múzeum áut Brezno - cenník

Dospelá osoba15€
Dieťa (3-12 rokov)7€
Dieťa (do 3 rokov)Zdarma
Osoby ZŤP7€
Sprievod ZŤP7€
Dôchodcovia12€
Sprievodca pre skupiny25€

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: