S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Najlepšie knihy o F1

Najlepšie knihy o F1. Tieto tituly trhajú predajné rekordy!

Popularita F1

Svet Formule 1 sa po dlhom období spánku dostáva opäť čoraz viac medzi fanúšikov po celom svete. Hovoria o tom nie len počty návštevníkov veľkých cien, ale tiež sledovanosť real life dokumentu Drive to Survive odhaľujúceho zákulisie najpopulárnejšieho odvetvia motoršportu a v neposlednom rade množstvá predaných knižných titulov tejto témy. Ak patríte k sledovateľom napínavých pretekov a chcete sa o niečo viac ponoriť do zákulisia šampionátu alebo niektorého z jazdcov, prinášame vám prehľad najlepších knižných titulov za posledné obdobie.

Zoznámte sa s Marcom Elvisom“ Priestleym, bývalým mechanikom číslo jeden tímu McLaren, a strojcom úspechov tých najlepších jazdcov Formuly 1. Mechanik odhaľuje škandály a tajomstvá, ako aj rivalitu pilotov a tímov. Kniha sleduje Priestleyho na cestách po okruhoch, kde pracoval vo vysokooktánovej atmosfére boxov F1. Hoci sa pozornosť fanúšikov najčastejšie sústreďuje na hviezdnych jazdcov, práve mechanici sú tí, ktorí vytvárajú majstrov sveta, a každá ich chyba môže mať fatálne následky. Marc rozpráva príbeh, v ktorom vysokokvalifikovaní mechanici nielen dolaďujú jemnú techniku a analyzujú údaje na špičkových počítačoch. Títo chlapci si dokážu poriadne vyhodiť z kopýtka. Či už ide o párty na luxusných jachtách, alebo fotenie v beztiažovom stave na palube lietadla, svet Formuly 1 je vzrušujúci na trati aj mimo nej.

Knihu nájdeš tu:

Od zázračného dieťaťa k majstrovským titulom! Spoznajte príbeh chlapca, ktorý sa narodil do motošportovej rodiny, vo Formule 1 debutoval ešte skôr, než mal vodičský preukaz, a svoju prvú veľkú cenu vyhral ako 18-ročný. Max Verstappen svojím vzrušujúcim štýlom jazdy rozvíril vody kráľovnej motošportu, nahneval súperov a nadchol fanúšikov. V roku 2021 sa vo veku len 24 rokov stal majstrom sveta v nervy drásajúcom dueli s Lewisom Hamiltonom. O rok nato svoj úspech s prehľadom zopakoval. Kniha holandského novinára Andrého Hoogebooma vám predstaví svet motokár, do ktorého Max vstúpil už ako štvorročný, jeho úspechy vo Formule 3 aj dramatické momenty vo Formule 1. A Maxova neuveriteľná kariéra je ešte len na začiatku!

Knihu nájdeš tu:

Slávni jazdci, tímy a monoposty, legendárne okruhy a príbehy, ktoré vytvárali fascinujúcu atmosféru F1. Kompletný a oficiálny príbeh Formuly 1® od prvých pretekov, ktoré sa uskutočnili 13. mája 1950 v Silverstone, až do roku 2019 dopĺňa predslov športového riaditeľa F1® Rossa Brawna a množstvo úchvatných fotografií. Uznávaný motoristický novinár a moderátor Maurice Hamilton ponúka detailný pohľad na históriu kráľovskej triedy automobilového pretekania. Od obdobia, keď jej protagonisti riskovali život na trati bez prílb a smrť bola súčasťou formulového kolotoča až po zavedenie supermoderných bezpečnostných opatrení. Od priam improvizovaných tratí až po miliardový biznis. Každá éra mala svojich hrdinova a autor ich predstavuje na pozadí nemilosrdných rivalít, často aj medzi tímovými kolegami. Prináša sondu do reálií 70 rokov od prvých oficiálnych pretekov prestížneho šampionátu majstrovstiev sveta, ale aj na roky pred jeho vznikom. Opisuje nemilosrdné súboje či škandály v zákulisí, v ktorých figurovali legendárne i menej známe mená. Všetci formovali súčasnú podobu úžasného športu s celosvetovým dosahom a miliónmi fanúšikov.

Knihu nájdeš tu:

Nemilosrdný šampionát je kniha o Formule 1, aká tu ešte nebola. Analyzuje svet F1 do hĺbky, odhaľuje jeho fungovanie a pútavo približuje, ako sa v tomto športe dá dostať na absolútny vrchol. Ross Brawn bol štyri desaťročia jedným z najúspešnejších technických riaditeľov a šéfov tímov F1. Viedol stajne Benetton, Ferrari, Honda, Mercedes aj vlastnú Brawn GP. Z jazdcov ako Michael Schumacher, Jenson Button či Lewis Hamilton urobil svetových šampiónov. Táto fascinujúca kniha vznikla ako rozhovor Brawna s Adamom Parrom, ktorý bol päť rokov generálnym riaditeľom a potom predsedom predstavenstva tímu Williams. Nadšenci F1 sa v nej dozvedia všetko o neúprosnej súťaživosti, absolútnej túžbe po víťazstve, ako aj o večných bojoch s Berniem Ecclestonom.

Knihu nájdeš tu:

James Hunt bol ohromujúca osobnosť s neprehliadnuteľným vystupovaním, fascinujúca postava verejného života a miláčik bulváru, ktorý priniesol Formule 1 zástupy nových fanúšikov. Napriek všetkým ťažkostiam a pod obrovským tlakom očakávaní sa v roku 1976 stal majstrom sveta s tímom McLaren, keď porazil Nikiho Laudu – svojho najväčšieho rivala a zároveň jedného z najlepších priateľov. Do dejín sa zapísal ako fenomenálny aj kontroverzný jazdec, temperamentný milovník dobrej zábavy, starostlivý otec a manžel, ktorý sa obdivuhodne vymanil z najrôznejších závislostí a vrátil sa k Formule 1 ako obľúbený komentátor stanice BBC. Gerald Donaldson podáva presvedčivý a dojímavý obraz človeka, ktorý je dodnes vzorom pre mnohých mladých pretekárov.

Knihu nájdeš tu:

Trojnásobný šampión F1 a symbol mimoriadnej odvahy a odhodlania Niki Lauda zomrel 20. mája 2019 vo veku 70 rokov za prejavov obrovskej pocty z celého sveta. Laudova klasická autobiografia Do Pekla a späť opäť vychádza po prvýkrát od svojho vydania v roku 1986, v tomto špeciálnom pamätnom vydaní, s rozšíreným post scenárom korešpondenta Times F1 Kevina Easona. Niki Lauda šoféroval auto pre šport, ale prekročil hranicu medzi životom a smrťou a bojoval o ešte väčšiu slávu. Dokonca aj ľudia, ktorí nevedia nič o Formule 1, počuli o jeho havárii na Nurburgringu v roku 1976, keď Nikiho odvliekli z pekelného Ferrari tak ťažko zraneného, že málokto veril, že prežije. Do 33 dní opäť pretekal v Monze. Jeho rany krvácali, nemal očné viečka. O rok neskôr získal späť titul majstra sveta.V knihe Do Pekla a späť odhaľuje, ako bojoval so strachom, aby zinscenoval návrat, ktorý sa zdal byť mimo ľudskej vytrvalosti. Veľkým príbehom je N. Lauda vs. J. Hunt, epická rivalita, ktorá sa neskôr zdramatizovala v hollywoodskom trháku Rush z roku 2013. Rozpráva o prísnej výchove a nesúhlase rodičov, ktoré ho podľa vlastných slov urobili „závislým od dokonalosti“. Nikto už nebude taký, ako bol Niki.

Knihu nájdeš tu:

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: