S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Láka ťa DRIFT? Toto je 7 áut, ktoré sú pre začiatočníka tou najlepšou voľbou!

Mazda MX-5

Síce je ich u nás málo ale predsa sa nájdu. Konkrétne je reč o verzii NB, vyrábanej v rokoch 1998 až 2001. Nízko položená ľahká karoséria, zadný pohon a 1.8 litrový motor s výkonom cca 140 konských síl je ideálnym základom pre trénovanie jazdy bokom. Čo sa týka ceny, tá sa aktuálne pohybuje okolo 5 000€. Objavujú sa aj inzeráty s podstatne nižšou sumou, no tu si treba dávať pozor na skryté vady.

BMW e36

Model e36 je jedným z najčastejšie využívaných vozidiel pre toto hobby – aspoň u nás. Ich vysoká dostupnosť a priaznivá cena sú ideálnou kombináciou pre každého začiatočníka. Všeobecne k najviac vyhľadávaným alternatívam patrí 2.5 litrový radový šesťvalec s výkonom 192 koní, ale na výber je toho oveľa viac. Tridsať šestku v lepšom stave možno kúpiť už za 4 000€ ale nájdu sa aj lacnejšie: nedokončené projekty alebo už vybrakované kusy, ktoré slúžili začínajúcim drifterom.

Nissan S13

Zohnať ho je problém, no mnohým sa to podarilo. Nissan 180sx, 200sx aj 240sx sa stal obľúbeným z jednoduchých dôvodov. Vynikajúce jazdné vlastnosti, nízka hmotnosť a hlavne mu ten drift sedí! Čo sa týka cena u nás, ťažko polemizovať pri ich nedostatku. Zopár je ich na predaj v susednom Česku, kde sa ceny začína v prepočte na 7 000€. Darmo, mali sme tú možnosť sa už neraz presvedčiť, že cena klasického Japonca má tendenciu už len stúpať.

BMW e46

Ešte nedávno patrili do kategórie takého drahšieho vozenia sa, no v poslednej dobe na základe ich množstva a obľúbenosti najmä u prvovodičov ich cena rapídne klesla. Na druhej strane to otvorili nové možnosti pre fanúšikov driftu a práve model e46 začal byť pre tento šport viac využívaným. K najvyhľadávanejším patria motorizácie 325i a 330i, ktoré možno zohnať už aj za 2 500€.

Nissan 350Z

Aj keď by ho mnohí do zoznamu pre začiatočníkov nedali, myslím si že tam tiež patrí. Jeho základná verzia disponuje výkonom približne 280 konských síl, čo ešte ani z ďaleka nie je 600 a hoci je cena o niečo vyššia, možno to dať za vinu jeho nízkej dostupnosti. Výhodou Zetka je práve možnosť veľkého množstva modifikácii na zvýšenie výkonu po dosiahnutí základných skúseností a túžbe posúvať sa v tejto disciplíne na vyššiu úroveň.

BMW e30

BMW e30 je obľúbená klasika, na ktorej začínala svoje prvé zákruty bokom prekonávať asi zrejme väčšina dnes známych drifterov. Na výber je množstvo motorov, z ktorých veľká časť má dostatok výkonu na takýto druh zábavy. Má to však jeden háčik. Zo zachovalých kusov sa stávajú investičné vozidlá s rastúcou hodnotou a preto množstvo inzerovaných kusov má už svoje najlepšie roky za sebou. Ak si sa rozhodol pre začiatok práve s tridsiatkou, vyberaj veľmi dôsledne.

Subaru BRZ

Toyota GT86, Scion FRS alebo Subaru BRZ – volajte to ako chcete, no jedno je jasné. Tieto autá sú síce často odporúčanými pre začiatočníkov. Samotný pohon, nižší výkon, koncepcia aj ovládateľnosť vozidla sa zdá byť na začiatok ideálnym, ale nie pre bežné slovenské pomery. Cena sa momentálne pohybuje niekde na hranici 15 000€ čo je na víkendovú zábavu, navyše v kategórii hobby ozaj dosť.

Áno… vieme že existujú aj ďalšie autá vhodné pre skúšanie a prvé zákruty v riadenom šmyku. Snažili sme sa ale skôr ukázať autá, ktoré je ako tak možné kúpiť aj u nás a v rámci možností ešte zatiaľ za prijateľnú sumu.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: