S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Nová generácia Subaru BRZ. Čo prinesie modernizácia obľúbeného coupé?

Prvá generácia modelu BRZ sa začala vyrábať v januári 2012. Malé, nie príliš výkonné coupé sa stalo srdcovou záležitosťou väčšiny milovníkov športových áut. Pomerne nízky počet koní pod kapotou a poslabší krútiaci moment bol vykompenzovaný agresívnym dizajnom, jazdnými vlastnosťami a správaním sa vozidla najmä v zákrutách. Pokiaľ úplnou náhodou niekto neimponoval značke Subaru, jednoducho si mohol totožný model zaobstarať aj pod značkou Toyota s označením GT-86 alebo Scion FR-S.Nová generácia s označením „BRZ 2022“ vzniká opäť v spolupráci automobiliek Subaru a Toyota.

Čo prinesie generácia 2022?

Čo sa týka dizajnu karosérie, ten sa príliš nemení. Predná časť stratila výrazné agresívne črty, no stále pôjde o coupé s nízkym ťažiskom, zadným náhonom a rovnomerne rozloženou hmotnosťou. Platforma modelu je prácou značky Toyota, Subaru sa stará o pohon. Ten bude na rozdiel o pôvodného modelu o niečo výkonnejší. Pôvodný dvojlitrový boxer s výkonom rovných 200 konských síl vystrieda 2,4 litrový atmosferický štvorvalec s výkonom 228 koní a krútiacim momentom 249Nm. Podľa informácii by mala byť k dispozícii verzia s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou a taktiež verzia s automatom.

Novinka samozrejme nemôže byť ochudobnená o rôzne nové technológie. Vozidlo bude vybavené adaptívnym tempomatom či systémom pre núdzové brzdenie. V interiéri pribudne 8-palcový digitálny displej s podporou Apple CarPlay a Android Auto.

Dočkáme sa tejto novinky vôbec aj my?

A nakoniec informácia, ktorá vás pravdepodobne nepoteší. Uvedený model nie je určený pre náš trh. Ide o verziu, ktorá by sa mala začať s najväčšou pravdepodobnosťou na jeseň 2021 v severoamerických krajinách. V Európe sa predávať nebude kvôli limitujúcim emisným normám. Za ich prekročenie by automobilka musela platiť mastnú pokutu. Stále však možno dúfať v svetlo na konci tunela a to tým, že Toyota svoju verziu zatiaľ ešte nepredstavila.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: