S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Prečo nezanedbávať overenie vozidla? Pozri, čo si môžeš na Slovensku kúpiť (VIDEO)

Akým spôsobom si preverujete stav jazdeného vozidla, ktoré ste sa rozhodli zakúpiť? Spoliehate sa na svoje vlastné znalosti, prípadne so sebou beriete kamaráta automechanika, ktorý skontroluje stav karosérie aj chod motora? V dnešnej dobe, plnej vynaliezavých obchodníkov, takéto overenie vozidla ani zďaleka nemusí stačiť. Čoraz prešpekulovanejšie metódy opráv či legalizácie kradnutých vozidiel sa rozmáhajú aj u nás a preto nie je nijak komplikované stať sa ich obeťou. Veď v koľkých inzerátoch ste sa už streli s vetou „opravené po totálke“? Myslím že zrejme v žiadnom, zato výrazy ako top stav, kompletná servisná história, záruka na kilometre či len značkový servis môžeme vidieť takmer všade.

Čo nám zatajujú?

Nie je škodová udalosť ako škodová udalosť. Okrem toho, či vôbec konkrétne vozidlo nejakú malo, je podstatná aj jej hodnota. Predsa prasknutý nárazník a tri kotrmelce cez strechu sú obrovský rozdiel. Ďalším najčastejším podvodom sú staré dobré kilometre. Tie nie len že navodzujú pocit mechanicky menej opotrebeného auta, ale tiež umelo zvyšujú jeho trhovú hodnotu. Na bežnej obhliadke v bazáre nezistíte ani to, či vozidlo nie je kradnuté, nie je na ňom leasing, záložné právo, exekúcia alebo aj iná ťarcha. Pre lepšiu predstavu si pozrite video, v ktorom uvidíte to najhoršie, čo sa len za posledný rok objavilo aj na našich inzertných portáloch.

Overenie vozidla

Tým najrozumnejším krokom pred samotnou kúpou je dostatočné overenie vozidla. To vám pomôže ušetriť nie len kopu energie pri neskoršej konfrontácii s predajcom ale najmä množstvo financií. V tom najhoršom prípade sa totiž môže stať, že vaše vysnívané auto zostane nepojazdné stáť na mieste či vám dokonca bude zabavené exekútorom. Viac informácií o službe, poskytujúcej podrobný prehľad histórie vozidla prostredníctvom jeho EVČ alebo VIN čísla nájdete na www.overenie-vozidla.sk

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: