S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Policajt vs. motorkár - Ktorá strana virálneho videa bola v práve? (VIDEO)

Väčšina z vás isto zachytila kontroverzné video, ktoré sa raketovo šíri všetkými sociálnymi sieťami. Záznam nám ponúka pohľad na príslušníka policajného zboru, ktorý sa zvláštnym spôsobom snaží odobrať evidenčné číslo z motocykla. Banálna dopravná kontrola napokon rozdelila národ na dva tábory. Jedna časť sa zastáva motorkára, ktorému bol evidentne mechanicky poškodzovaný majetok, druhá strana naopak stojí za konaním policajta. Čo sa vlastne na mieste incidentu stalo a mal policajt právo na takýto zákrok?

Zverejnená časť videa žiaľ nezachytáva dôvod kontroly účastníka cestnej premávky, rovnako ani dôvod zadržania tabuľky s evidentným číslom. Z kontextu videa však vyplýva, že by sa mohlo jednať o chýbajúcu lekárničku, ktorá je povinnou výbavou každého motocykla. Hoci jeden z účastníkov neskôr lekárničku priniesol, o priestupku a jeho následkoch už bolo pravdepodobne rozhodnuté. To sa však predmetom rozsiahlych diskusií nestalo. Širokú verejnosť pobúril najmä neštandardný spôsob odoberania tabuľky z motorky a aj keď sa to mnohým nepáči, policajt na to mal plné právo.

 

Nejde ani tak o odobratie evidenčných čísel, ako o samotný spôsob. Verejnosť pobúril najmä fakt, že sa to skutočne dalo riešiť aj bez násilného ohýbania, trhania a lámania komponentov motocykla. Sú známe prípady z minulosti, kedy polícia odoberala značky pripevnené nitmi, či lepidlom a poškodila tým lak vozidla, no zároveň je pravdou, že tabuľka s EVČ má byť na vozidle uchytená tak, aby bola v prípade potreby jednoducho demontovateľná.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: