S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Pri vypratávaní areálu našli desiatky vzácnych áut

Z času na čas sa objaví na internete informácia o nájdení zabudnutého auta, ktoré má v dnešnej dobe výrazne vyššiu hodnotu ako v dobe jeho nadobudnutia. Občas sa jedná o garáž zdedenú po starých rodičoch, prepravný kontajner ku ktorému sa dlhodobo nikto nehlási či opustenú skladovaciu budovu. Práve pri vypratávaní starého skladového areálu na Francúzskom vidieku sa našlo 81 legendárnych modelov rôznych svetoznámych výrobcov automobilov.

Aj napriek tomu, že väčšina nájdených vozidiel je v nepojazdnom stave, nemožno pochybovať o tom, že sa jedná o jeden z najhodnotnejších nálezov starých áut na svete. Kolekciu tvoria najmä kúsky z 50. až 80. rokov minulého storočia, avšak k najpozoruhodnejším patrí zaručene Lamborghini Miura P400, ktorého cena sa dnes pohybuje okolo milióna eur. Vzhľadom na jeho stav bolo vydražené „len“ za 560 000€. Ďalšími výraznými nálezmi sú Jaguar E Type Coupe, Corvette C3 T-Top, Ford Anglia a tiež množstvo postarších zástupcov značiek Porsche, Alfa Romeo, Lancia, Cadillac a Lincoln.

A ako sa nálezcovia k takémuto pokladu vlastne dopracoval? Príbeh je viac ako dobre známy: pôvodný majiteľ tejto zbierky menom Henry Ruggieri nedávno zomrel a jeho rodina, netušiac čo všetko za svoj život dokázal nazbierať, sa odmietla ďalej starať o tento areál. Poverili teda aukčnú spoločnosť, ktorá za províziu z predaja vydražila takmer všetky vozidlá

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: