S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Tomáš Pašiak rally rallye tatry renault clio
Rallye Tatry v podaní Tomáša Pašiaka

V tohtoročnom rallyovom kalendári jednoznačne nemohla chýbať Rallye Tatry, ktorá oslávila svoj jubilejný 50. ročník. Štartovnú listinu zaplnilo skutočne veľa posádok, medzi ktorými nechýbal ani Tomáš Pašiak s Miškou Ďuricovou, ktorí štartovali s ich Renaultom Clio tretej generácie

Máme za sebou dlhú prestávku. Náš posledný štart bol minulý rok v Dobšinej na LA-Control Rally. Odvtedy sme na aute robili menšie úpravy, ladili motor a vymenili spojku. Bohužiaľ pred pretekom sme mali len kratučký test pred garážou, nakoľko už neostal čas“, hovorí Tomáš. 

Tomášove ciele boli rovnaké ako každoročne, a to dôjsť do cieľa bez vážneho poškodenia na aute, užiť si pretek a pobaviť divákov. Novým cieľom bolo predovšetkým zosúladiť sa so svojou spolujazdkyňou.

V SRP sme štartovali prvý krát. Našim cieľom bolo prísť šťastne do cieľa, bez poškodenia či penalizácii. Konkurencia bola silná a zaujímavo obsadená. Bol som zvedavý, aké časy budeme schopní v tejto konkurencii zajazdiť. Štartoval som s mojou Miškou, s ktorou som doteraz išiel len amatérske preteky, takže aj pre ňu bolo toto Rally niečo nové“, tvrdí Tomáš.

Tomáš Pašiak rally rallye tatry renault clio

V piatkových večerných hodinách čakal posádku nočný okruh v centre Popradu. Ďalšie tri rýchlostné skúšky ich čakali v sobotu, a to 2x RS Liptovská Teplička a raz Spišské Bystré. Tomáš s Miškou všetky rýchlostne skúšky úspešne absolvovali bez vážnych technických problémov, až na jednu veľkú krízovú situáciu.

Piatkový nočný okruh bol krásny, parádne sme sa povozili a zažili opäť super divácku atmosféru. V sobotu sme mali jednu obrovskú krízovú situáciu. Po šmyku sa stalo auto neovládateľným, vďaka bohu však zastalo a nakoniec sme stratili len čas. Náš výsledok hodnotím úspešne, keďže sme došli do cieľa v celku a zvládli sme obhájiť z 12 jazdcov v triede slušné 6. miesto a celkovo sme v SRP obhájili 8.miesto z 22 jazdcov“, opisuje jazdec Tomáš.

Tohtoročná Rally Tatry sa mi veľmi páčila. Vytkol by som len jednu vec, a to dlhšie čakanie na nočný okruh pred časovou kontrolou. Chcem sa touto cestou poďakovať organizátorom, za prípravu krásnych rýchlostných skúšok. Som veľmi rád, že sme to s Miškou zvládli bez penalizácii a zároveň sa chcem poďakovať nie len jej a rodine, ale predovšetkým Jarovi Boldišovi, ktorý odviedol na aute parádnu prácu. Vďaka patrí aj všetkým našim sponzorom, bez ktorých by to nešlo. Ďakujeme samozrejme aj divákom, ktorí spravili skvelú atmosféru. Teším sa na ďalší štart v Poprade“, hovorí s nadšením Tomáš.

Autor: Martin Bergel