S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Rodina si privyrábala výrobou falošných Lamborghini a Ferrari (VIDEO)

Niekomu sa podarí splniť si sen v podobe luxusného auta, iný na tom zasa môže celý život pracovať a výsledok sa nedostaví. Ferrari či Lamborghini je už dlhé roky symbolom luxusu a vysokého postavenia v spoločnosti. Pokiaľ sa s takýmto šperkom objavíte na ulici, nikomu nemusíte nič vysvetľovať a okamžite je každému jasné, že úspech je vaše druhé meno. Podarená dvojica otca so synom chcela tento pocit dopriať aj bežným ľuďom, preto doma v garáži vyrábali falzifikáty týchto superšportových, luxusných vozidiel.

Pobočky oboch automobiliek sídlia v Taliansku, zatiaľ čo ich verné kópie boli vyrábané v Brazílskom meste Santa Catarina. Čo sa týka prísne tajnej výroby, s tým si rodinka hlavu nelámala. Zákazníkov vyhľadávali a oslovovali verejne na sociálnych sieťach – úspešne. Kto by nechcel Lamborghini Aventador za približne 28 500€ alebo Ferrari SF-90 Stradale za 50 000? Za takú cenu sa zaručene nemožno baviť o nejakej extra technickej kvalite, no v dnešnej dobe ľuďom stačí iba dobre vyzerať.

Podľa zistení vyšetrovateľov mala byť v tomto netradičnom biznise zapojená aj miestna polícia. Vďaka ich pomoci sa dostalo do celého sveta niekoľko stoviek napodobenín, no presné číslo známe nie je. Pri razii bolo zabavené nie len veľké množstvo komponentov, ale aj osem rozrobených vozidiel. Dvojica sa po zatknutí dostala von z väzenia na kauciu, no čaká na nich ešte zopár súdnych sporov s brazílskymi úradmi a pobijú sa aj so žalobami oboch dotknutých automobiliek.

Polícia po razii zverejnila video, na ktorom daný materiál zabavuje:

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: