S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Takto by vyzerala Škoda 1203, keby sa vyrábala dnes. Čo na to hovoríš?

Je úplne zbytočné baviť sa o tom, že model 1203 od českej Škodovky je dnes legendou. Vďaka mnohým možnostiam využitia, vzhľadom na veľký priestor interiéru, sa stala nerozlučným partnerom mnohých rodín či firiem. Rovnako bola používaná aj ako ambulancia, osvojili si ju podaktoré hasičské zbory a často sa objavovala aj ako vozidlo verejnej bezpečnosti či polície. Uvažovali ste niekedy nad tým, ako by škoda 1203 vyzerala dnes?

O moderný návrh sa postaral dizajnér Daniel Hájek, ktorého starí rodičia majú 1203 doma. Inšpiráciu teda dlha hľadať nemusel a keďže je tento kus už nevhodný na premávku po pozemných komunikáciách, rozhodol sa ukázať svetu, ako by táto legenda mohla vyzerať pri využití súčasných výrobných technológií a dizajnových trendov. A tu je výsledok:

Na prvý pohľad je jasné, že autor sa nebránil ani tým najbláznivejším predstavám. Využil takmer všetky aspekty súčasných moderných vozidiel a vzniklo z toho toto. Výrazne rozširujúca sa karoséria smerom na dol, aerodynamický tvar lemovaný spojenými oknami pre maximálny možný výhľad a nechýbajú ani detaily, ako napríklad koncové svetlá z časti pripomínajúce originál. Aj keď nám to môže prísť akokoľvek uletené, značka Volkswagen plánuje oživiť model ID Buzz, preto nie je vylúčené, že Škoda 1203 dostane niekedy v budúcnosti svoju modernú podobu.

Pôvodný model bol obohatený ponukou rôznych karosárskych verzií. Od spomínanej sanitky cez karavan, valník až po kusy s možnosťou zvýšenia stropnej časti. V prípade opätovnej výroby, avšak s modernou tvárou, budeme s nadšením očakávať rovnaké množstvo variácií. Ďakujeme

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: