S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

TOP 10 najspoľahlivejších / najnespoľahlivejších áut za rok 2020

Spoľahlivosť je jedným zo zásadných faktorov pri kúpe nového vozidla. Nechceme predsa investovať svoje peniaze do niečoho, čo nefunguje tak ako by malo a do života nám namiesto radosti z jazdy prinesie len obavy a ďalšie výdavky. Ktorej značke sa oplatí dôverovať a ktorá technickú stránku svojich výrobkov v roku 2020 tak úplne nezvládla? S odpoveďou na túto otázku nám môže pomôcť štatistika nezávislej organizácie Customer Reports.

Customer Reports každoročne prináša skutočne objektívne výsledky vďaka dátam, ktoré konkrétne v roku 2020 pozostávali zo záznamov viac ako 420 000 automobilov. Vďaka tomu možno určiť ktoré vozidlá podstúpili najmenej servisných zásahov, ktoré najviac servisných zásahov a zároveň vytvoriť tabuľku najspoľahlivejších výrobcov automobilov. Začnime teda tou pozitívnejšou štatistikou:

Najspoľahlivejšie vozidlá v roku 2020

1. Mazda MX-5 Miata

2. Toyota Prius Prime

3. Toyota Prius

4. Lexus GX

5. Hyundai Kona

6. Mazda CX-3

7. Lexus NX

8. Toyota 4-Runner

9. Mazda CX-9

10. Lexus GS

Našli ste medzi nimi aj to svoje? Ak áno, veríme že vás to potešilo. Teraz prichádza tabuľka, pri ktorej vám len zostáva dúfať, že sa v nej vaše vozidlo neobjaví. Pokiaľ áno, netreba prepadať panike. Táto štatistika odráža údaj o množstve servisných zásahov a nie konkrétne chyby, ktorými trpí každý jeden vyrobený kus.

Najnespoľahlivejšie vozidlá v roku 2020

1. Chevy Colorado / GMC Canyon

2. Chevrolet Camaro

3. Jeep Wrangler

4. Alfa Romeo Giulia

5. Volkswagen Atlas

6. Volkswagen Tiguan

7. Acura MDX

8. Tesla Model X

9. Chrysler Pacifica

10. Chevrolet Traverse

Celkové štatistiky boli premietnuté aj do tabuľky najspoľahlivejší výrobcov automobilov v roku 2020. Zlatú priečku obsadila automobilka Lexus, striebornú Mazda a bronz si zaslúžila Toyota.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: