S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Vyhrievaný bezpečnostný pás

Vyhrievaný bezpečnostný pás - aké výhody prináša táto inovácia?

Po zvýšení komfortu posádky prostredníctvom vyhrievania sedadiel a volantov prichádza do sveta automobilov inovácia v podobe vyhrievaného bezpečnostného pásu. Okrem svojej primárnej funkcie má prinášať aj ďalšie výhody.

Vyhrievaný bezpečnostný pás

S revolučným nápadom prišla ako prvá spoločnosť ZF. Vyhrievaný bezpečnostný pás s pracovným názvom HEAT BELT je o zanedbateľné percento hrubší ako známa klasika a vo vnútornej časti textílie disponuje vodivými priadzami. Jeho montáž prebieha úplne bežným spôsobom a čo sa týka bezpečnostných vlastností, tie sú na rovnakej úrovni ako pri štandardných bezpečnostných pásoch. 

Výhody vyhrievaného pásu

Hlavnou výhodou je rýchlosť zohrievania ľudského tela. Vyhrievaný bezpečnostný pás je schopný dosiahnuť teplotu 36 – 40°C za pár sekúnd. Takýmto spôsobom dokáže ušetriť oproti bežnému vykurovaniu interiéru vozidla množstvo energie. Jej dôležitá kapacita je už v aj tak často kritizovaných elektromobiloch hlavným kameňom úrazu. V chladných podmienkach by teda mala byť vzdialenosť dojazdu vďaka nižšiemu odberu elektrickej energie vyššia priemerne o 15%. čo pre niektoré vozidlá predstavuje slušnú dávku km.

Vyhrievaný bezpečnostný pás je v aktuálnej dobe v procese testovania. Jeho dodávanie si doposiaľ žiadna zo známych automobiliek neobjednala, no je dosť pravdepodobné, že sa jedná o budúcu štandardnú výbavu nových vozidiel. Čo si o tejto inovácii myslíte vy? 

Prezentačné video ZF Group

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: