S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Zlyhanie bŕzd v plnej premávke? Kamera zachytila situáciu v interiéri. (VIDEO)

Takmer dokončený projekt

Predstava kúpy legendárneho auta a jeho postupnej renovácie je snom mnohých milovníkov motorizmu. Obzvlášť v prípade, ak sa jedná o americkú klasiku. Táto práca je bežnou realitou pracovníkov z Autotopia LA, ktorí sa jej venujú už dlhé roky. To čo ich ale postretlo v čase testovania ich najnovšieho prírastku, nečakali ani v najhoršom sne.Zlyhanie bŕzd
Ako to už v podobných prípadoch býva, zlyhanie bŕzd sa vždy prejaví v tej najmenej vhodnej chvíli. Rovnako tomu bolo aj v práve dokončenom vozidle Mercury Comet. Testovacia jazda prebiehala v úplnom poriadku, kým nebolo potrebné tesne pred frekventovanou križovatkou zastaviť. Brzdový pedál bez akejkoľvek odozvy stlačený až na podlahu a vozidlá stojace na križovatke v smere jazdy – to nie je dobrá kombinácia. Posádke zostávalo len sa pevne chytiť a dúfať, že sa nikomu nič nestane.

Video z nehody
Bolo by viac ako fér spomenúť, že Mercury Comet disponoval výkonom cez 1300 konských síl a preto je šťastím, že jeho test neprebiehal vo vyššom rýchlostnom tempe. Táto nepríjemnosť bola zaznamenaná na video a to dokonca z niekoľkých uhlov. Spomínaní majstri totiž ukážky svojej práce zverejňujú na internete a musíme uznať, že teraz majú vo svojich rukách naozaj kvalitný materiál.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: