Škola driftu s lady hoonigan

Škola Driftu Slovensko Lady Hoonigan

Slovenská ŠKOLA DRIFTU! Ako kurz prebieha a koľko stojí?

Láka ťa hnať auto bokom, ale to tvoje na takýto druh zábavy nie je príliš vhodné? Chcel by si si naostro vyskúšať svoje šoférske schopnosti, no nechceš pri tom žiadnym spôsobom ohrozovať ostatných účastníkov cestnej premávky? Možno práve teba by mohla osloviť škola driftu, ktorá ti všetko to spomenuté umožní a okrem zážitku z jazdy si odnesieš aj nemalé množstvo nových skúseností. Rovnako ako ja…

Po tom, ako sme na našom │Instagrame│ riešili tému drift, prišlo aj na komunikáciu so samotnými zakladateľmi a rovnako aj inštruktormi tohto zaujímavého projektu. Neskôr som bol zo strany našich fanúšikov požiadaný, či by som na školu driftu nemohol spraviť recenziu. Spojilo sa teda príjemné s užitočným a už som mal dohodnutý termín. Čo myslíte, splnilo to moje očakávania? Absolútne nie!

Škola driftu a prvý dojem

Na úvod by som mal podotknúť, že sa nejedná o žiaden PR článok a všetko čo si prečítate pochádza z mojej reálnej skúsenosti. Prvotná komunikácia s inštruktorom prebehla rýchlo a veľmi jasne. Po pár minútach som mal prostredníctvom správ stanovený presný dátum aj čas kurzu. Bývalý kameňolom na Pezinskej Babe, v areáli ktorého kurz prebieha, mám predsa vyše 200 kilometrov od bydliska. Aj to je dôvod, prečo by ma neskoršie posúvanie termínu výrazne obmedzovalo. Našťastie sa ale nič podobné nestalo a termín bol dodržaný na 100%. Po príchode do paddocku som bol až prekvapený počtom zúčastnených – nie len absolventov kurzu, ale tiež inštruktorov, mechanikov a pomocníkov. To malo veľký vplyv na prvý dojem, nakoľko mi bolo okamžite jasné, že sa nejedná o „zapožičanie“ auta na vyblbnutie, ale o serióznu prácu týchto ľudí.

lady hoonigan škola driftu nina
Škola driftu a možnosti kurzu

Aktuálne je možnosť výberu z dvoch vozidiel, ktorých úprava interiéru pre zabezpečenie čo najvyššej bezpečnosti klientov je samozrejmosťou. Na svoje si prídu ako zástancovia nestarnúceho BMW, tak aj nadšenci Japonskej auto-kultúry. Nissan 240SX S13 ponúka dostačujúci výkon 157 koní a krútiaci moment 217Nm. Čo sa úprav týka, bezpečnosť a tuhosť karosérie zvyšuje nainštalovaný polorám a stabilitu pri jazde bokom zabezpečuje športové sedadlo s päť bodovým pásom. Hydraulická ručná brzda, zavarený diferenciál a upravený „rejd“ sú už samozrejmosťou. BMW e36 Coupe ponúka veľmi podobné úpravy, no jeho výkon je o niečo vyšší. 2,5 litrový radový šesťvalec ponúka výkon 190 koní a krútiaci moment 245Nm. Ja som si dopredu auto nevyberal, čo vy urobiť samozrejme môžete. Nissan bol po mojom príchode na miesto činu na 3 hodiny obsadený, tak som si sadol do BMW.

Škola driftu

Po nastúpení do vozidla nasleduje precízne nastavenie polohy sedadla, dotiahnutie bezpečnostných pásov podľa vašej postavy a prvotné zoznamovanie sa s autom. Zopár okruhov areálom vám ukáže ako reaguje brzda, spojka, plyn aj volant a môžeme ísť na to. Tradičným začiatkom je „donut“ alebo teda točenie sa v kruhu v protismere hodinových ručičiek. Inštruktor vám opäť vysvetlí najideálnejšiu techniku prevedenia a vám už nezostáva nič len skúšať a skúšať. Dôležité je zžiť sa s autom a nemať k plynovému pedálu žiaden rešpekt. S týmto mottom som to po 174 pokusoch s mojimi ľavými a ešte aj drevenými rukami ako tak zvládol aj ja. S postupným zlepšením jazdy napreduje aj výzva v podobe donutu do opačnej strany, osmičky so zmenou smeru a tak ďalej až po zdolanie celej trate.

Škola driftu - cena

Cena bežnej hodinovej lekcie, ktorú som absolvoval aj ja, sa začína na 190€. Pozostáva zo základnej teoretickej časti, v ktorej sa dozviete všetko potrebné o tejto disciplíne od vzniku, cez techniku jazdy, až po jej súťažné bodovanie. Nasleduje niekoľko minútová inštruktáž správnej techniky jazdy, prvotné zoznámenie s autom a potom už samotná jazda. Tá spolu s technickými prestávkami na prezúvanie gúm alebo dochladzovanie motora trvá až do ukončenia hodiny. V prípade záujmu si možno priplatiť aj za dlhší kurz a to 290€ za 2 hodiny alebo 390€ za 3 hodiny. Škola driftu ponúka dokonca kurzy aj pre pokročilých a to v cene 590€, ktorých osnova závisí od skúseností jazdca. Takáto voľba si však vyžaduje mať za sebou minimálne 3 hodinový bežný kurz.

Oplatí sa to za takú cenu? Možno si veľa z Vás pomyslelo, že 190€ za chvíľu zábavy nestojí. Treba si ale uvedomiť, že táto cena nezahŕňa iba prenájom auta. Je v nej totiž prenájom súkromného areálu, pohonné hmoty, pneumatiky, náhradné diely a hlavne čas všetkých tých ľudí naokolo. Nehovoriac o tom, koľko peňazí môže človek ušetriť takouto skúškou na nečisto. Predstavte si, že sa rozhodnete kúpiť si auto na drift, ďalšie peniaze investujete do jeho úprav a nakoniec zistíte, že vás to absolútne nebaví, prípadne ste sa nenarodili „s volantom v ruke“ a drift vám jednoducho nejde.

Zhrnutie na záver

Záverom sa dostávam k bodu, prečo moje očakávania neboli naplnené. Boli priam niekoľkonásobne prekonané vďaka ústretovosti, ochote a rovnako aj trpezlivosti všetkých zúčastnených. Takže za mňa obrovský palec hore a pevne verím, že Škola Driftu bude na Slovensku vďaka veľkému záujmu už len napredovať. A takmer som zabudol… po úspešne zvládnutom dni, kedy to všetci prežili a podarilo sa mi odovzdať späť auto v jednom kuse som dostal neočakávaný darček. Tričko s logom školy driftu a tiež certifikát o jej úspešnom absolvovaní. Ten už visí zarámovaný na stene v kancelárii 🙂

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: