S nami ušetríš! Nakúp na www.GafaAuto.sk v košíku zadaj kód GARAGE a získaš zľavu 10% na celý tvoj nákup!

Týchto 6 áut najviac vyhľadávajú čerství držitelia vodičských preukazov

Článok na tému správneho výberu svojho prvého auta sme tu už mali. Nejednalo sa o odporúčanie konkrétnych áut, ale o dôkladné zváženie všetkých našich očakávaní a potrieb od svojho prvého auta. Dnes sa pozrieme na 6 z nich, ktoré sú medzi „prvošoférmi“ na Slovensku najpopulárnejšie a povieme si, prečo tomu tak je. Nájde sa medzi nimi aj to tvoje?

Škoda Fabia INajčastejšou voľbou prvého auta je stále Škoda Fabia prvej generácie. Na výber je v troch rôznych karosárskych verziách – hatchback, kombi a menej podarený sedan. Čo sa týka motorizácie, tá je výkonovo viac ako pestrá. Najzákladnejší model dostal benzínový motor 1,0 MPI s výkonom len 37 kW a najvýkonnejší naftový v športovej verzii RS 96 kW. V závislosti od výberu motora, karosérie a úrovne výbavy možno prvú generáciu Škody Fabia zakúpiť približne od 800€.

Volkswagen Golf IVDruhým najčastejšie vyhľadávaným vozidlom majiteľov čerstvých vodičákov je štvrtá generácia obľúbeného radu Golf. Tá sa začala vyrábať v roku 1997 a podvozkovú platformu zdieľala so svojimi koncernovými súrodencami Škoda, Audi a Seat. Na výber bola opäť pestrá paleta motorov, od toho najslabšieho benzínového 1,4 55 kW až po 3,2 177 kW a tiež 1,9 litrové naftové s výkonom od 50 do 110 kW. Cena štvrtej generácie Volkswagenu Golf, opäť v závislosti od stupňa výbavy, motora a samozrejme stavu, dnes začína na sume približne 900€.

Peugeot 206Výroba vozidiel Peugeot 206 bola zahájená v roku 1998 a z výrobnej linky vychádzali v 3 alebo 5 dverovom prevedení karosérie hatchback. Neskôr sa začali vyrábať tiež verzie kabriolet (CC), kombi s označením SW a dokonca aj sedan, ktorý sa však u nás nepredával. Najslabší ponúkaný benzínový motor o objeme 1,1 litra mal výkon 44 kW a najsilnejší dvojliter vo verzii 206RC ponúkal o niečo väčší zážitok s výkonom až 130 kW. Vznetové motory sa pohybovali v rozmedzí 50 – 80 kW. Peugeot 206 si možno zaobstarať už približne od 850€.

Citroën C3Citroën C3 vyrábaný v rokoch 2002 až 2009 je síce o niečo menej bežný kúsok, no stále atraktívny najmä medzi mladými šoférkami. Na jednej strane praktické malé mestské vozidlo, no na strane druhej s dostatočne priestranným interiérom, slušnou spotrebou paliva a veľkým výhľadom spoza volantu. Pokiaľ aj vy patríte k šoférom, ktorí si nepotrebujú zakladať na značke, model C3 je tiež jednou z možností. Cena za ktorú si možno zajdenku zaobstarať sa začína niekde v okolí 1100€.

Ford Focus MK ITento obľúbený model sa začal vyrábať v roku 1998 ako hatchback a o rok neskôr sa do rodiny pridali aj karosérie sedan a kombi. Práve variant hatchback vďaka jeho praktickým rozmerom dnes patrí k tým vyhľadávanejším. Základný benzínový motor mal tradičných 55 kW a najsilnejšia dostupná verzia RS Turbo až 158 kW. Všetky naftové motory boli 1,8 litrové TDDi a TDCi ktoré disponovali výkonom od 55 kW do 85 kW. Cena prvej generácie modelu Focus sa dnes začína na približne 900€.

BMW e46BMW je neustále vyhľadávanejšou značkou novopečených vodičov, aj napriek možným vyšším servisným nákladom. Po obrovskom vzostupe popularity modelov E30 a E36 prišiel rad aj na E46. Táto generácia sa vyrábala v rokoch 1999 až 2005 vo verziách sedan, kupé, kabriolet aj kombi. Najslabším benzínovým motor, ktorý E46 dostala bol 1,6 litrový radový štvorvalec s výkonom 77 kW. Naopak najsilnejšia verzia mala pod kapotou V8 a výkon cez 500 konských síl. Výkony naftových agregátov sa pohybovali v rozmedzí 85 až 150 kW. Dnes možno E46 vlastniť už približne za 1500€.

Každému normálne zmýšľajúcemu človeku musí byť hádam jasné, že uvedené ceny nepatria k tým najvýkonnejším motorizáciám a športovým verziám daných modelov. Rovnako ako fakt, že majitelia čerstvých vodičákov sa rozhliadajú aj po iných autách, no práve toto sú tie najčastejšie vyhľadávané. Ak zrovna premýšľate nad svojim prvým autom, prečítajte si týchto 6 TIPOV, ktoré vám pri výbere dokážu výrazne pomôcť.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: