typy šoférov

typy šoférov
7 typov šoférov, ktorých na cestách denne stretávaš. Ktorý z nich si ty?

Sviatočný vodič

Naposledy sedel v aute, ešte predtým ako ho vymysleli. V obci 22 km/h, mimo nej pre istotu 18. Smerovka začína blikať približne 3 kilometre pred samotnou odbočkou a kým sa k nej dostane, samozrejme zabudne kam chcel ísť. Spravidla je majiteľom červenej Felície, prípadne ak sa pleskol po vačku, môžete ho vidieť v Thalii alebo Dacii Sandero.

Poznávacie znaky
– Stojí pred každou križovatkou aj keď je na hlavnej
– Ide smerom k cintorínu

starý sviatočný vodič

Big biznis here

Na diaľnici pri jazde rýchlosťou 130km/h ťa obehne tak osemnásobnou rýchlosťou. Či už Audi, Škoda, Volkswagen alebo Mercedes, vždy je to čierny sedan. No a čo že z roku 96? Biznis nepočká. Podľa šoférskeho prejavu mu ešte aj mama doma vyká a nedaj Bože aby si sa ocitol v jeho jazdnom pruhu. Buď si istý že operácia očí bude nevyhnutná, pretože ti ich vypáli diaľkovými svetlami.

Poznávacie znaky
– Väčšinou hlavohruď
– Zlaté okuliare z Aliexpressu za 2,80€

rýchla jazda

Le´ pič

Pri pohľade do spätného zrkadla máš pocit, že sedí na tvojich zadných sedadlách. Keď sa objaví príležitosť na to aby ťa predbehol, zrazu sa vzdiali na 70 metrov. Všetci mechanici v okolí sa tešia na biznis, pretože si myslia, že ho ťaháš na lane do servisu. Keď decentne stúpneš na brzdu aby si uvedomil že má držať rozostup, začne byť nervózny , prípadne ťa už konečne predbehne ale začne ťa vybrzďovať.

Poznávacie znaky
– Už sa narodil s pokerface-om
– Je najväčším zástancom BMW a AUDI

minimálny odstup

Amatérsky závodník

Keď sa pred ním objaví rovinka, podradí do dvojky (bez akéhokoľvek nárastu výkonu) a snaží sa predbehnúť čo najviac áut. Sprevádza ho popritom kúdol čierneho dymu, aký dokopy nevyprodukovali všetky uholné elektrárne od ich počiatku. Nikdy mu to nevydá a aby sa opäť zaradil, všetci musia zabrzdiť alebo uhnúť do priekopy. Aj tak sa s ním stretneš na ďalšom semafore, kde ťa bude túrovaním a zvukom rozklepaných ventilov vyzývať na závod. Za volantom ho nevidno, pretože sedí, akoby tam nemal sedadlo.

Poznávacie znaky
– Hrdza na aute zakrytá Monster nálepkou
– Šiltovka na hlave a slnečné okuliare aj v noci

golf tdi dym

Kontrolórka kvality skla

Zväčša sa jedná o slečnu alebo paní v ktoromkoľvek veku. Poloha jej sedadla zodpovedá prevozu partie strongmanov v najlepšej forme na zadných sedadlách. Nezáleží jej na značke auta, hlavne že je malé a červené. Legenda tvrdí, že medzi jej oči a čelné sklo sa nezmestí ani molekula vzduchu.

Poznávacie znaky
– Pri každom zabrzdení nechtiac zatrúbi
– Na hrudníku má vyšúchaný kruh od volantu

žena za volantom

Zaneprázdnený

Máš pocit že sedí v strede auta, pretože je rozvalený na lakťovej opierke a ťuká do mobilu. On sám má pocit, že ak na každú správu okamžite neodpíše ľudstvo do týždňa vyhynie. Myslíš si, že pred tebou ide Slota vo svojom bežnom stave, pretože raz brúsi trávnik na krajnici, potom zas kamión v protismere. V tme sa tvári že nič, ale interiér mu od mobilu svieti ako dom Griswoldovcov.

Poznávacie znaky
– Opálený ksicht od mobilu
– Keď sa ho niečo spýtaš, odpovie ti cez WhatsApp

šoférovanie mobil

Neúspešný DJ

Netušíš, či počúva Skrillexa alebo Vyznanie od Mariky Gombitovej, pretože všetko z jeho auta znie rovnako. Do kufra napratal všetky repráky ktoré doma našiel, vrátane tých z domáceho kina a zakončil to najväčším subwooferom z Bazošu. Nevadí mu, že je vonku -8°, aj tak má otvorené okná, aby sme tie repetitívne kktiny museli počúvať aj my.

Poznávacie znaky
– Hučia mu všetky ložiská ale on to nepočuje
– Nosí izolačku za uchom

loket z okna

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: