v aute nefunguje kúrenie

V aute nefunguje kúrenie

V aute nefunguje kúrenie. Čo môže byť príčinou?

Nefunkčné kúrenie v aute

Pokiaľ vo vozidle nefunguje kúrenie, môže sa najmä v zimných mesiacoch jednať o vážny problém. Neznesiteľný chlad, rosenie sa či dokonca zamŕzanie vnútornej strany čelného skla môže mať fatálny vplyv na bezpečnosť v cestnej premávke. Systém vykurovania by preto mal byť v idelálnej kondícii. Čo však môže za to, ak vozidlo prestane vykurovať?

  • Nefunkčný termostat: Ak je termostat auta nefunkčný alebo zaseknutý v otvorenej polohe, môže to brániť motoru dosiahnuť správnu prevádzkovú teplotu, a to môže mať za následok slabé alebo žiadne kúrenie.

  • Nízka hladina chladiacej kvapaliny: Ak je kvapaliny v chladiacom systéme nedostatok, môže to ovplyvniť schopnosť systému ohrievať vnútro vozidla. Nízka hladina chladiacej kvapaliny môže byť spôsobená únikom buď von zo systému, alebo do spaľovacieho priestoru motora.

  • Zapchatý ohrievač jadra (kúrenie): Jadro ohrievača, ktoré funguje ako malý radiator, môže byť zapchaté, čo zabraňuje prúdeniu horúcej chladiacej kvapaliny a tým aj ohrevu vzduchu, ktorý je do kabíny fúkaný.

Prečítajte si tiež:

Motor žerie vodu - čo môže byť príčinou?

tesnenie hlavy valcov
  • Problémy s ventilátorom ohrievača: Ak ventilátor ohrievača nefunguje, nebude vzduch cirkulovať cez jadro ohrievača, ani do kabíny vozidla.
  • Problémy s ovládacími prvkami: Môže dôjsť k poruche ovládacích prvkov kúrenia, vrátane elektrických prepínačov, ovládacích káblov alebo klapek, ktoré riadia smer a množstvo teplého vzduchu.
  • Vzduchové vačky v chladiacom systéme: Ak sa v chladiacom systéme nachádzajú vzduchové vačky, môžu brániť správnemu prúdeniu chladiacej kvapaliny, čo má samozrejme negatívny vplyv na funkciu kúrenia.
  • Problémy s termostatickou klapkou: Táto klapka riadi množstvo teplého vzduchu vstupujúceho do kabíny. Ak je poškodená alebo nefunguje správne, môže to ovplyvniť výkon kúrenia.

Pozri si náš e-shop:

Foto obrazy

Fotoobraz Ken Block 43

Zanechaj nám svoj e-mail a buď vždy informovaný o aktuálnych novinkách: